TOP10 FasaFoto: Tokyo

Tokyo ponúka naozaj neuveriteľné možnosti, treba ich však vedieť správne nakombinovať! Absolvovať jazdu na hustej horskej dráhe pri Toyko Dome a myslieť si, že si Peťo vychutná mega sushi jazdiace šinkanzenom bol veľký omyl. Namiesto hodinky-dvoch strávených v reštaurácii tak máte rozbitú mátohu, ktorú treba ešte nejak doniesť domov.

Navyše, kým sa človek vysomári v železničnom systéme Tokya, skladajúcom sa z X spoločností (Metro, Subway, JR lines, súkromné firmy…), tak už fakt nič nestojí v ceste za zážitkami. Skrytým pokladom pre filmológov môže byť reštaurácia Gonpachi, ktorá sa stala námetom pre známu rozsekanú scénu z filmu Kill Bill. Motív tam určite vidieť je a čašníci v tom idú tiež. Keď doniesli účet, tiež si v duchu hovorím: „Bill Kill, brácho!“. V preklade pre rodičov: „Účet si zabil, brácho!“ 🙂

Veľkú radosť priniesol baseball zápas (kde sa vystriedalo viac pikačuov ako hráčov), najčerstvejšie tuňiak sushi na svete (Tsukiji Market), či high-tech ostrov Odaiba, čo je také veľké moderné tech hračkárstvo pre väčších. Shinjuku, Shibuya, Asakusa – každá štvrť bola niečím špeciálna, okrem toho, že sme tam boli. Ginza je vo svete označovaná ako 5th Avenue Tokya a pre Slováka ako (trochu) kultúrnejšia Obchodná ulica:) Väčšiu pozornosť ako Guči a Vifon butikom sme venovali showroomom Leica, Sony a Nissanu. Taký veľký foťak Nika držala v ruke, že mala 2 dni svalovicu.

Tokyo sa stal náš základný tábor na 2 týždne, z ktorého sme podnikali aj dobrodružné expedície za jeho hranice. Jeden do Nagoye na najtučnejší event zo všetkých – Sumo turnaj! Bez irónie, voňavejších športovcov sme ešte necítili. Druhý do dýchateľnejšej Yokohamy. Tretí a fyzicky najvyčerpávajúcejší bol na najvyššie miesto Japonska – Mt. Fuji. Škriabať sa celú noc do nadmorskej výšky cez 3700 metrov a mrznúc sledovať východ slnka v krajine vychádzajúceho slnka bolo síce na zaspatie, ale inak skvelé.

Viac fotiek z Tokya môžete nájsť v albume na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s