TOP10 FasaFoto: Hiroshima

Historicky prvé mesto na svete, na ktoré zhodili atómovú bombu – tragická udalosť od ktorej 6. augusta 2017 uplynulo presne 72 rokov. Bomba v Hiroshime vybuchla 600 metrov nad mestom a v okruhu niekoľkých kilometrov usmrtila desiatky tisíc ľudí, zničila takmer všetky domy a spálila stromy. Teplota na zemi dosiahla okolo 3-4 tisíc stupňov Celzia. S obnovou mesta sa začalo o 4 roky neskôr.

Dnes je Hiroshima moderné mesto s prekvapujúco príjemnou atmosférou. Blízko hypocentra výbuchu sa nachádza park, v ktorom nájdete množstvo pamiatok pripomínajúcich udalosti zo 6. augusta. Po atómovom výbuchu sa mesto jasne vyprofilovalo ako posol mieru – nie je problém tu stretnúť iniciatívy podporujúce svetový mier a ukončenie jadrového zbrojenia vo svete.

V blízkosti Hiroshimy na ostrove Miyajima sa nachádza aj 16 metrov vysoká brána Itsukushima Torii, ktorá je jedným z najikonickejších miest Japonska. Celý čas sme viedli diskusiu či je vo farbe vermilion alebo je len jednoducho červená!:) Hádajte, kto bol za akú farbu. Brána stojí priamo v mori ale pri odlive je možné dostať sa priamo k nej a hodiť tam pár mincí pre šťastie.

Na fejsbučíku nemáme samostatný album fotiek z Hiroshimy ale ak by vás zaujímalo viac o tomto sa môžete dočítať na našom blog – Pripomíname si 72. výročie zhodenia atómovej bomby na Hiroshimu


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s