FasaVideo: Singapore, Marina Bay plná zážitkov

Singapur sa nachádza 137 km severne od rovníka, preto tu je hrozné teplo. Našťastie majú úplne všade neskutočne agresívnu klímu, takže si návštevník môže celý deň vychutnávať prechod zo sauny do mrazničky a úspešne testovať svoju imunitu. Odhliadnuc od tohto je to veľmi príjemná malá krajina, kde je všetko čisté, upratané, funkčné, ľudia sú ohľaduplní a na počudovanie je tam celkom ticho a kľud, doprava je efektívna a metro funguje dokonale.

Niekdajšia britská kolónia získala nezávislosť až po druhej svetovej vojne, krátko patrila k Malajzii a od roku 1965 funguje ako samostatný štát. Miestny prístav je považovaný za najrušnejší na svete, a veru lode sú tu naozaj všade. Pláže ale tým pádom nevyzerajú moc lákavo.

Turistických lákadiel je tu naozaj veľa a hlavne sa sústreďujú okolo slávnej Marina Bay zátoky s výhľadom na okolité mrakodrapy. Sú tu botanické záhrady, vtáčí park, akvárium, úžasné svetelné show s fontánami, pláže s palmami, zábavný park Universal Studios, vyhliadka zo strechy hotela Marina Bay Sands, či obrovské parky. Zaujímavá destinácia nielen pre mestské typy cestovateľov:)


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s