TOP10 FasaFoto: Singapore

Singapur sa nachádza 137 km severne od rovníka, možno aj preto je tam hrozné teplo!:) Našťastie majú úplne všade neskutočne agresívnu klímu, takže si návštevník môže celý deň vychutnávať prechod zo sauny do mrazničky a úspešne testovať svoju imunitu. Odhliadnuc od tohto je to veľmi príjemná malá krajina, kde je všetko čisté, upratané, funkčné, ľudia sú ohľaduplní a na počudovanie je tam celkom ticho a kľud, doprava je efektívna a metro funguje dokonale. Niekdajšia britská kolónia získala nezávislosť až po druhej svetovej vojne, nakrátko patrila k Malajzii a od roku 1965 funguje ako samostatný mestský štát. Miestny prístav je považovaný za najrušnejší na svete, a veru lode sú tu naozaj všade. Pláže ale tým pádom nevyzerajú moc lákavo:)

Singapur je multikultúrna krajina, z 5,5 milióna ľudí sú asi ¾ Číňania, zvyšok Malajzijci, Indovia a malé percento ďalších národností. Majú dokonca 4 úradné jazyky – angličtina, malajština, mandarínčina a tamilština (jeden z najstarších jazykov na svete pochádzajúci z južnej Indie a Srí Lanky). Angličtinou sa dá dohovoriť úplne všade a tým pádom sa tu cestuje naozaj jednoducho:)

Turistických lákadiel je tu naozaj veľa a hlavne sa sústreďujú okolo slávnej Marina Bay zátoky s výhľadom na okolité mrakodrapy. Tie majú momentálne stanovený výškový limit na 280 metrov kvôli leteckej regulácii, takže vyššiu budovu zatiaľ v meste nenájdete. Sú tu botanické záhrady, vtáčí park, akvárium, úžasné svetelné show s fontánami, pláže s palmami, zábavný park Universal Studios, vyhliadka zo strechy Marina Bay Sands hotela, obrovské parky, a dokonca na jednej tabuli tvrdia, že je to najjužnejší bod kontinentálnej Ázie (čomu sa nám moc nechce veriť keďže po zbežnom pozretí na mapu sme schopní identifikovať ešte o čosi južnejšiu časť, a tiež sa nám nezdá že by najjužnejšia kontinentálna časť mala byť na ostrove🙂

Viac fotiek zo Singapore môžete nájsť v albume na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s