TOP10 FasaFoto: Severné Thajsko

Thajsko je krajina plná bizarností. Počas prvej zastávky v Chiang Rai upútal našu pozornosť The White Temple, architektonicky asi jeden z najzaujímavejších chrámov, ktorý sme počas našej cesty videli. Keď sme sa mu pozreli bližšie na zúbok, niekto tu musel riadne uletieť na drogách:) Vnútri chrámu dominovala veľká maľba Buddhu na jednej stene. Nič nezvyčajné, že? Na tej druhej stene však boli miňoni, Nokia 3310, padajúce newyorkské Dvojičky, Keanu Reeves v Matrixe, Spiderman a iné bizarnosti.:D

V Chiang Mai sme pokračovali v obdivovaní ďalších chrámov – už len takých bežnejších. Nuda:) Čo sme si však nesmierne užívali bolo neskutočne dobré jedlo. Curry nudlová polievka Khao Soi, crispy pork, či all-you-can-eat-street-grill! Okolo Chiang Maiu sa jednoznačne oplatí prenajať motorky – dá sa tu prefrčať nádherný okruh údolím Mae Sa (cca 80 km) plné zaujímavostí. Pomaznali sme sa s tigrami, nechali sa vystrašiť na kobrej show a navštívili dlhokrké ženy z kmeňa Padaung. Dokonca sme našli jahodovú farmu a neváhali si napchať gágory.

Na severe sme si ešte odbehli do dedinky Pai, čomu som veľmi nerozumel, prečo tam ideme. Žiaľ, ani po jeho návšteve mi to nedošlo. Možno keby sme fajčili trávu a boli viac „cool“ tak by sa nám miestna atmosfére pozdávala o čosi viac. Ináč tam toho moc nebolo.

Viac fotiek zo Severného Thajska môžete nájsť v albume na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s