TOP10 FasaFoto: Laos

Laosom sme prefrčali celkom rýchlo (za 12 dní) a možno aj preto, že sme nemali prehnané očakávania, sa nám nakoniec nesmierne páčil. V Savannakhete by sme sa asi ani nezastavili, nebyť šialene dlhej cesty autobusom. Nakoniec sme v ňom našli najchutnejší hipsterský trh, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani v Európe. A ako bonus, v miestnom múzeu sme si v rukách poťažkali ozajstnú kosť Tyrannosaura Rexa. 🙂

Hlavné mesto Laosu, Vientiane, malo mierne francúzsky nádych – možno aj vďaka víťaznému oblúku. Vychytávkou bol úchvatný Buddha Park, pred ktorým sme nechali na tri hodiny zaparkovaný skúter s kľúčom v zapaľovaní. Našťastie sme však domov peši ísť nemuseli 🙂 Inak sme toto hlavné mesto vnímali ako najmenej zaľudnené spomedzi absolútne všetkých, v ktorých sme kedy boli (veľkosťou asi polka Bratislavy). Ale mali tam Hard Rock Cafe 🙂

Mladosť sme si pripomenuli vo Vang Viengu, keď sme so sólo cestujúcimi 20-ročnými „deckami“ zo západu (kde sme my v tom veku boli….?) naskočili na nafúknuté duše od kamiónu a najmŕtvolnejšiu rieku sme tak splavovali naozaj štýlovo 🙂 V minulosti bolo toto miesto preslávené ako drogové doupe, proti ktorému už zakročili, takže zostávame stále čistí.

Luang Prabang je označovaný aj ako Angkor Laosu – množstvo chrámov a každodenný ranný pochod mníchov pre almužnu (tzv. Tak Bat). V blízkosti mesta sa nachádza nádherný vodopád Kuang Si, v ktorom je príjemné okúpať sa po tom sparne, ktoré tu panovalo. Mesto je vskutku príjemné a pohodové a deň sa dá najlepšie začať cvičením jogy pri východe slnka.

Ako sa vraví, najlepšie na koniec. V Huay Xai sme naskočili na nekonečne dlhé ziplajny ponad džungľu a prespali sme na strome ako Tarzani. Laos nás svojimi možnosťami jednoducho prekvapil!:)


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s