TOP10 FasaFoto: Angkor

Angkor bolo kedysi hlavné mesto rozľahlej Angkorskej ríše, ktorá existovala medzi 9. a 15. storočím. Kedysi tu vraj žilo 0,1% vtedajšej svetovej populácie. Oblasť sa skladá z desiatok náboženských chrámov, ktoré sú mixom budhistickej a hinduistickej architektúry. Chrámy boli svojho času obklopené obrovskými mestami, ale keďže všetky ostatné budovy boli z dreva, nič z nich nezostalo (iba náboženské stavby mali to šťastie byť postavené z kameňa).

Nachádza sa tu najväčšia náboženská stavba na svete – Angkor Wat. Pozreli sme si ju pri východe slnka – tak ako tisíc ďalších turistov🙂 – ale z dojmu nám to neubralo. Skorým vstávaním sme sa aspoň vyhli denným teplotám, ktoré sa šplhali na 37 stupňov.

Medzi ďalšie pozoruhodné stavby patril Angkor Thom, s nezabudnuteľným chrámom Bayon a jeho obrovskými kamennými hlavami. Najviac sa nám ale zapáčil Ta Prohm, to je ten zarastený, kde si kmene stromov postupne rozoberajú kameň po kameni. My sme si ho premenovali na „Tomb Rider Wat“, kde sa natáčal známy film s Larou Croft.

 

Viac fotiek z Angkoru a celej Kambodže môžete nájsť v albume na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s