TOP10 FasaFoto: Zhangjiajie

Zhangjiajie ponúka turistom nádherné horské scenérie. Okrem toho sa k nim viažu aj zaujímavosti svetového významu. Tianmen Mountain je známa svojou dierou v skale, cez ktorú prelietavali „batmani“ naliaty Red Bullom. Zhangjiajie Forest Park poslúžil ako inspirácia pre tvorcov filmu Avatar. A do tretice a nie tak veľmi prírodne sa tu nachádza aj ten slávny sklenný most, ktorý vyzeral skôr ako pred kolaudáciou ako po nej. Táto oblasť zrejme prežíva veľký boom turizmu, nakoľko tu pred dekádou nebol najväčší sklenný most, neprelietavalo sa tu skalou, ani park nebol námetom pre najdrahší film.

TIANMEN

Údajne najdlhšia lanovka na svete (7,5 km), ktorá vedie na Tianmen Mountain nás preniesla do úplne rozprávkovo zasneženej krajiny. Bola to trochu škoda, lebo sme sa tešili aj na krásne výhľady a scenérie. Číňania z toho až takí sklamaní neboli. Ako náhradu si našli vysokého belocha, ktorý z toho potom až taký zážitok nemal. Každopádne kultúrne rozdiely sa našli aj vo vysokej nadmorskej vyške. Vysokohorská turistika spočívala v 15 minútovej jazde eskalátorom jedným smerom (priamo v skale). Prešli sme sa nebeským okom, cez ktoré prelietavajú borci v tých batmanovských oblečkoch. Hoci tu viditeľnosť bola celkom slabá, veľmi sa nám páčilo.

AVATAR PARK

Počasie nám v tento deň prialo omnoho viac. Pre Zhangjiajie Forest Park sú charakteristické vysoké stĺpy, obrastené kríkmi a stromčekmi. “Pouhých” 2500 schodov nás delilo od vrcholu, z kadiaľ bol na ne krásny vyhlaď (dalo sa ísť aj výťahom). Veľmi krásna prechádzka, skoro tak ako v Sade Janka Kráľa.

GLASS BRIDGE

Mediálny humbuk okolo najväčšieho sklenného mosta bol omnoho jagavejší ako most v skutočnosti je. Po problémoch so statikou naňho púšťajú limitovaný počet návštevníkov (čo je fajn) a piliere boli stále obkľúčené lešením. Akosi tomu však chýbala atmosféra. Aj vzhľadom na dopravnú komplikovanosť by sme si druhýkrát premysleli jeho návštevu. Paradoxom Číny ostávajú ceny vstupného. Za vstupy sme bežne platili okolo 30 eur, čo predstavovalo obrovský nepomer k lacnému jedlu, či ubytovaniu.

Viac fotiek z Zhangjiajie a jeho okolia môžete nájsť v albume na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s