TOP10 FasaFoto: Shanghai

Shanghai, najväčšie mesto v Číne (24,5 mil. obyvateľov), nám ponúklo množstvo fasa miest: mestský skyline, koloniálnu starú britskú štvrť Bund, Yuyuan Garden, mestečko na vode Zhujiajiao pripomínajúce Benátky, populárnu nákupnú Nanjing street, hipster štvrť Tianzifang, či alternatívne Rockbund múzeum, kde sme proste nechápali, keď sme pozerali na zopár hašleriek na vreckovke položenej na zemi a volali to umenie:)

Napriek upršanému smogovému počasiu sme sa tu veľmi dobre cítili a čo sa týka jedla, tak to bolo v rámci Číny asi top. Street food tu bol povýšený na nebeskú úroveň a Nika sa konečne dostala ku kvalitnému espressku, čo je v Číne celkom problém, všade sa tu totiž pije čaj. Ten by sme si dopriali aj častejšie, ale na miestne pomery bol dosť drahý – čínske čaje patria medzi tie najkvalitnejšie na svete.

Svetové rekordy sa tu hľadali jednoducho – za 55 sekúnd sme sa vyviezli najrýchlejším výťahom na svete (69 km/h) na najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu (118. poschodie, 560 m) na 2. najvyššej budove sveta – Shanghai Tower (632 m). V dôsledku stavby ďalších mrakodrapov, toto už za pár rokov platiť nebude:)

Viac fotiek zo Shanghaia a jeho okolia môžete nájsť v albume na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s