TOP10 FasaFoto: Luoyang

V Luoyangu sme strávili 2 dni, počas ktorých sme navštívili budhistické jaskyne Longmen a bájnu školu kung-fu, Shaolin Temple. Jaskyne Longmen sú druhým čínskym jaskynným komplexom, ktorý sme navštívili na FasaTrase (po Yungang Grottoes pri Datongu). Do 1000 m dlhej skalnej steny bolo spravených viac ako 2000 jaskýň a dier, ktoré v sebe ukrývajú 100 000 sôch a sošiek Budhov. Najväčšou jaskyňou je Fengxian Temple široká 41 m a ukrývajúca 17 metrovú sochu Vairocana Buddhu. Hlavné práce na diele trvali okolo 300 rokov.

Shaolin Temple je jedna z najväčších škôl kung-fu na svete, kde trénujú stovky nových Jackie Chanov. Škola sa nachádza v príjemnom prostredí pod horami, hoci smog tu bol stále prítomný. Vybehli sme si aj 600 metrov nadmorskej výšky na vrcholky Songshan mountain, ktoré nám nečakane vyrazili dych – nielen tými tisíckami schodov (lebo v Číne sa na turistiku chodí výlučne po schodoch, prípadne eskalátoroch), ale aj úchvatnými výhľadmi. Nekonečný chodník zavesený na kolmej stene s ďalšími tisíckami schodov. Dalo nám to zabrať, ale čo už keď sme boli skúpi dať 10 euro na lanovku čo by nás zobrala až na vrchol…

Raz sme sa tu pokúsili dať nejaké prepitné za večeru, keďže nám domáci boli sympatickí a aj jedlo bolo super. Malý chlapec, ktorého za nami poslali keď sme chceli platiť, lebo ako jediný vedel povedať sumu po anglicky, doslova vyletel za nami na ulicu a vrazil nám peniaze späť do ruky, tváriac sa urazene. A to sme za dve večere platili menej ako 2 eurá. Jednoducho, v Číne na prepitné úplne kašlite.:)

Viac fotiek z Luoyangu a jeho okolia môžete nájsť v albume na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s