TOP10 FasaFoto: Peking

Peking bola naša prvá zastávka v Číne. Jeho veľkosť a neuveriteľné množstvo pamiatok nám vyrazilo dych. Rovnako ako smog, ktorý bol občas tak hustý, že sme nevideli ani obrovský olympijský štadión, hoci sme stáli asi 300 metrov od neho. Poprechádzali sme sa po Tiananmen square – jednom z najväčších námestí na svete. Prešli sme cez neho hneď niekoľkokrát, pretože nám vždy stálo v ceste keď sme niekam išli, a nie je to veru sranda ním prejsť. Je fakt veľké! A navyše vás vždy kontrolujú v Číne všadeprítomnými skenermi a občas aj osobným ohmatkávaním. S bezpečnosťou to tu myslia vážne, skenery sú na každom vstupe do metra, na staniciach, aj všetkých turistických pamiatkach. K Mao C Tungovi nás dokonca pustili až na tretí pokus, zakaždým sa im niečo nepáčilo, napríklad náš malý vreckový kompakt vyzeral nebezpečne.

Zakázané mesto bola aktivita na celý deň, nenadarmo sa hovorí že to je “mesto v meste”. Obrovské množstvo krásnych budov, zákutí, parkov a historických expozícií. Navyše sa nám práve v ten deň vyčasilo a na jeden deň zmizol všetok smog (asi vláda zakročila). Najkrajšie budhistické chrámy sme našli práve v tomto meste, uchvátil nás Lama Temple, či chrámy v Temple of Heaven. Čo nás príjemne prekvapilo bolo veľké množstvo nádherných parkov každým smerom kam sme sa pohli, plné seniorov cvičiacich ráno tai-chi, jianzi, hrajúcich karty, tancujúcich, spievajúcich, proste hanbili sme sa pred nimi že my len sucho kráčame. Navštívili sme aj olympijský park, ktorý hostil letné hry v roku 2008 a ak sa nič nestane, tak aj zimné v roku 2022, čím sa stane jediným mestom na svete, ktoré malo obe olympiády. Že či tu bude sneh? Nevieme, ale na vlastné oči sme videli ako na futbalovom štadióne Bird’s Nest práve stavali obrovskú rampu pre preteky snowboardistov. Číňania proste dokážu postaviť hocičo.

Jedným z highlightov bola samozrejme aj prechádzka po Veľkom čínskom múre pri Badalingu, ktorá bola kondične náročnejšia ako sme čakali a stehná nás z toľkých schodov ešte pálili dlho potom. Na záver sme navštívili aj zónu moderného umenia, ktorá má názov 798 Art Zone. Určite odporúčame navštíviť, keďže sme niečo také v Pekingu nečakali a bolo to super. V hlavnom meste Číny sme strávili 6 dní a nabehali suverénne najviac kilometrov spomedzi všetkých miest, lebo tu bolo naozaj čo pozerať. Ďalšie miesta čo stoja za zmienku – Summer palace, Konfucius Temple, Great Hall of People, Národné múzeum, Drum and Bell towers, hutongy… no proste Peking jednoznačne stojí za návštevu:)

Viac fotiek z Pekingu a jeho okolia môžete nájsť v albume na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s