TOP10 FasaFoto: Ostrov Olkhon

Ostrov Olkhon je najväčší ostrov na Bajkalskom jazere. A Bajkalské jazero je najväčšie, najhlbšie a najstaršie sladkovodné jazero na svete; zároveň je jedno z najčistejších. Cesta bola strastiplná, kedže na ostrove nie sú žiadne asfaltové cesty, čo sme pri požičiavaní Škody Fabie nie tak celkom tušili:) Elektrina tu bola zavedená až v roku 2005, takže si viete predstaviť, kam sme sa to dostali:). Napriek tomu sme tu strávili 3 dni a bolo to jedno z najkrajších miest, aké sme v Rusku našli. Ostrov sme si prešli celý a ak niekto hľadá stratené miesto na kempovanie, lepšie sme ěste nevideli.

Napriek tomu, že sme ostrov navštívili v októbri a voda mala len niekoľko stupňov nad nulou, museli sme si v nej aj zaplávať (aby sa nepovedalo), hoci 10 sekúnd stačilo:) V zime tu býva taká zima, že celé jazero zamŕza a na ostrov sa dá dostať autom priamo po ľade.

Viac fotiek z Olkhonu a Bajkalského jazera môžete nájsť v spoločnom albume miest ležiacich na Transsibírskej magistrále na našej stránke FasaTrasa na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s